Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Zostań rachmistrzem spisowym! Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 16 lutego
10-02-2021

Burmistrz Czechowic-Dziedzic - Gminny Komisarz Spisowy w Czechowicach-Dziedzicach ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych.

Uwaga! Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych został przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Nowy termin składania ofert to 16 lutego 2021 r.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

• mieć ukończone 18 lat,
  • cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Do głównych zadań rachmistrza terenowego należeć będzie:

1. przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego z zainstalowaną aplikacją formularzową;

2. zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej;

3. przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań itp.) lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Informacje ważne dla osób składających oferty:

1. kandydat na rachmistrza musi przejść szkolenie, zakończone egzaminem,

2. przez cały okres trwania spisu będzie go obowiązywać tajemnica dotycząca wszelkiego rodzaju danych osobowych i statystycznych,

3. rachmistrz terenowy wykonuje czynności w ramach prac spisowych, za które – w ramach umowy zlecenia zawartej z dyrektorem urzędu statystycznego , otrzymuje wynagrodzenie – 6 zł od jednego wykonanego spisu.

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty :

1. na biurze podawczym w godzinach pracy urzędu – skrzynka podawcza w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, pl. Jana Pawła II 1 (zamknięta koperta

z dopiskiem „Nabór na rachmistrza”)

2. za pośrednictwem poczty e-mail:

3. za pośrednictwem platformy ePUAP

4. pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach,

pl. Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice (koperta z dopiskiem „Nabór na rachmistrza”), w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich.

Pełną treść ogłoszenia, oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.bip.czechowice-dziedzice.pl

OR/UM, ŁP