Piątek, 17.05.2024

Połączyliśmy serca, nie tylko złamane… EKO-Walentynki 2014
03-03-2014
03-03-2014

Tegoroczna akcja „Czechowice-Dziedzice kochają recykling” pokazała, że nasza troska o środowisko składa się z drobnych, codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i przynoszenie ich do miejsc zbiórki.

EkoWalentynki 2014 w naszej gminie były zwieńczeniem tego,co robimy przez poprzedzające go dni, tygodnie, miesiące. Troska o Ziemię nie ogranicza się tylko do jednego dnia. Zadania, których podejmują się uczniowie i nauczyciele służą temu, abyśmy nauczyli się żyć ekologicznie, tak po prostu, zwyczajnie, każdego dnia - umiejętnie pozyskiwać, przetwarzać i rozsądnie gospodarować odpadami.

W 2013 roku w placówkach oświatowych Gminy Czechowice-Dziedzice zostało zebranych 2033 kg baterii, 21 745 kg szkła oraz 86 065 kg makulatury do ponownego wykorzystania. To już nie tylko symbol!

Podsumowaniem obchodów tegorocznego Dnia Ziemi w naszej gminie będzie Gminny Konkurs Odpadowy pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Wiedza, którą będą mogli wykazać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych pochodzić będzie z obowiązujących w gminie Czechowice-Dziedzice zasad segregacji, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, lekcji przyrody, biologii, ale także z codziennej obserwacji świata przyrody oraz życia zgodnego z jej naturalnymi prawami.

ZOPO, PM