Piątek, 17.05.2024

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach w Zabrzegu
04-03-2014
04-03-2014

Jak co roku, w pierwszą sobotę marca odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg". Patronat nad zawodami objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

W tym roku po raz XVII spotkali się przy zielonym stoliku entuzjaści tej gry, i do ostatniego rozdania gromadzili cenne punkty, starając się zająć jak najlepsze miejsce w końcowej punktacji.

Pierwsze miejsce wywalczył przedstawiciel Kóz Andrzej Malarz. Drugie miejsce na podium przypadło również mieszkańcowi Kóz - Mirosławowi Ślosarczykowi. Miejsce trzecie w turnieju zajął mieszkaniec Czechowic-Dziedzic Stanisław Tomaszczyk.

Puchary i dyplomy i drobne upominki wręczyli zawodnikom Burmistrz Marian Błachut oraz prezes Stowarzyszenia "Przyjazny Zabrzeg" Brunon Kieloch.

W turnieju uczestniczyło 60 zawodników z Polski i Czech.

Jacek Tomaszczyk, PM