Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Druh Tadeusz Jakóbiec uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
06-08-2014
06-08-2014

Mieszkaniec Zabrzega Tadeuszowi Jakóbiec został uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Złoty Znak  to najwyższe odznaczenie strażackie nadawane  przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP. Uroczystość wręczenia odznaki miała miejsce 24 lipca br. w zabrzeskiej strażnicy OSP.

Dekoracji dokonał V-ce Prezes Zarządu Głównego Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej druh Marek Trombski, w obecności Prezesa Zarządu ZOSP powiatu bielskiego druha Jana Cholewy oraz Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Gratulacje w imieniu Zarządu odznaczonemu złożył Prezes OSP Zabrzeg Tomasz Londzin, Komendant Gminny Czechowic-Dziedzic Tadeusz Szkucik oraz sołtys Zabrzega Władysław Wiśniewski.

Druh Tadeusz Jakóbiec jest wieloletnim członkiem zabrzeskiej OSP. Były prezes zarządu, członek zarządu do roku 2011. Brał czynny udział w wielu akcjach gaszenia pożarów na terenie gminy. Jako pracownik rafinerii uczestniczył w gaszeniu pożaru w roku1971, za co został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Wieloletni dowódca pocztu sztandarowego. Do chwili obecnej uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach związanych z życiem OSP, starając się je wspierać swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem strażaka ochotnika. Obecnie druh Tadeusz Jakóbiec jest honorowym członkiem zabrzeskiej OSP.

Tekst: Jacek Tomaszczyk
Zdjęcia: Marian Szłapa