Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej
08-05-2018

Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości wraz z Gminą Czechowice-Dziedzice rozpoczyna realizację projektu pn. „Wsparcie przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach I” w ramach Poddziałania 7.3.2. „Promocja samozatrudnienia na obszarach rewitalizowanych – RIT Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest do mieszkańców obszarów rewitalizowanych Gminy Czechowice-Dziedzice (podobszar rewitalizacji „Centrum” i „Kolonia”). Jego głównym celem jest kompleksowe wsparcie działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia 9 (6 kobiet / 3 mężczyzn) przedsiębiorczych osób niepracujących powyżej 30 r. życia, należących do jednej z poniższych kategorii:

• kobiet w szczególności powracających po przerwie związanej z urodzeniem dziecka,
  • osób powyżej 50 roku życia,
  • o niskich kwalifikacjach oraz osób z niepełnosprawnościami – (z wyłączeniem osób odbywających karę pozbawienia wolności).

Uczestnicy projektu: wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach, skorzystają z bezpłatnego doradztwa przed i po rozpoczęciu działalności gospodarczej, uzyskają bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 25 324,14 zł oraz uzyskają dodatkowe wsparcie finansowe w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej do 2 000,00 zł miesięcznie.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 maja 2018 r. – 31 października 2019 r. Planowany nabór uczestników zostanie ogłoszony pod koniec maja.

Więcej informacji można uzyskać w Bielskim Centrum Przedsiębiorczości pod numerem telefonu: 33 496 02 33.

SR/UM, ŁP