Czwartek, 18.04.2024
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem. Druga edycja programu edukacyjnego
21-05-2018
21-05-2018

W czwartek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, przeprowadzono konkurs finałowy w ramach programu edukacyjnego „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. Konkurs otworzył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który obserwował również pierwszą turę konkursowych zmagań.

Konkurs polegał na zaprezentowaniu przez poszczególne zespoły projektowe swoich projektów oraz tzw. produktów końcowych. W konkursie wzięło udział 14 szkół - 28 zespołów projektowych, 82 uczestników.

Program edukacyjny „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” to wspólne przedsięwzięcie Gminy Czechowice-Dziedzice, reprezentowanej przez Zespół Placówek Oświatowych oraz Grupy LOTOS SA, będącej partnerem strategicznym realizowanego projektu. Celem programu jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach podstawowych, identyfikacja uczniów zdolnych, wsparcie działań środowisk nauczycielskich, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Przedstawione prace oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Grzegorz Wąsik (Urząd Miejski) – przewodniczący, Aleksandra Rozmus (LOTOS) i Agata Cisowska  (ZOPO) - członkinie.

W kategorii klas I – III:

• I miejsce Szkoła Podstawowa w Zabrzegu „Nasza przyjaciółka pszczółka”, opiekun Kamila Stanoch.
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Ligocie „Wiosenny ogród od A do Z.”, opiekun Jolanta Paszek-Przyłucka.
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach „Mali przedsiębiorcy”, opiekun Beata Połowczuk.
  • Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach „Jak chęć twórczego wykorzystania papieru wpływa na rozwój i integrację uczniów różnych grup wiekowych?”, opiekun Mariola Kamińska.

W kategorii klas IV – VII i starsze:

• I miejsce Szkoła Podstawowa w Bronowie „Jaką rolę spełniają motyle w przyrodzie i w życiu człowieka?”, opiekun Bogusława Rojczyk.
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach „ Płyniemy z prądem”, opiekun Dorota Pollak.
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach „Jak robić naturalne kosmetyki?”, opiekun Agnieszka Łukaszek.
  • Wyróżnienie Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach „Inny punkt widzenia. Świat z innej perspektywy, w zmiennym obiektywie”, opiekun Małgorzata Wątor.

Na zakończenie uczestnikom wręczono dyplomy uczestnictwa oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również opiekunowie zespołów.

Projekt zakończy uroczysta gala - odbędzie się w czwartek 24 maja, w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, na której zaprezentują się zwycięskie zespoły projektowe.

ZOPO, ŁP