Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Rusza projekt "Śląskie dla Seniora - Śląska Karta Seniora"
27-11-2015

Samorząd Województwa Śląskiego przystąpił do realizacji projektu "Śląskie dla Seniora - Śląska Karta Seniora". Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla seniorów, poprzez zaoferowanie im specjalnych usług oraz ulg i szczególnych uprawnień.

Z udogodnień korzystać mogą osoby w wieku 60+ na podstawie okazanego dowodu osobistego.

W ramach projektu seniorzy będą mogli korzystać z zasobów kilkudziesięciu instytucji kultury, rekreacji i edukacji. Bazowa oferta obejmuje ulgi i uprawnienia zwiększające dostęp seniorów do działających w województwie śląskim instytucji z tych obszarów, w szczególności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych i wojewódzkich osób prawnych. Katalog ulg i uprawnień pozostaje otwarty i będzie w miarę możliwości sukcesywnie poszerzany.

Szczegółowe informacje na temat projektu, oferty dla seniorów i sposobu dołączenia do grona partnerów znajdują się na stronie www.seniorzy.slaskie.pl.

Ulgi i udogodnienia (w postaci rozmaitych zniżek i preferencji, biletów ulgowych, bezpłatnych usług i dedykowanych zajęć, spektakli, zabiegów itp.) w zakresie "Śląskiej Karty Seniora" oferują m.in. Biblioteka Śląska, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Instytucja Filmowa SILESIA FILM, Muzeum Górnictwa Węglowego, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Opera Śląska w Bytomiu, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Zamek Cieszyn, Park Śląski (Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie), Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Rybniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Katalog Partnerów programu stale się rozszerza i jest dostępny na stronie www.seniorzy.slaskie.pl.

Urząd Marszałkowski, PM