Niedziela, 28.04.2024

Doskonały początek sezonu młodych tenisistów stołowych MKS Czechowice-Dziedzice
31-10-2016
31-10-2016

Weronika Indeka, zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice zwyciężyła w wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym żaczek, wygrywając wszystkie mecze (3:0) i będzie reprezentowała województwo śląskie w zawodach Grand Prix Polski w Lidzbarku Warmińskim.

Warto dodać, że Weronika debiutowała w tej kategorii wiekowej i rywalizowała ze starszymi o rok zawodniczkami. Awans na Grand Prix Polski młodzików w Limanowej uzyskał również Michał Gawlas, zajmując 2 miejsce w województwie na 97 uczestników!

W zawodach wojewódzkich, w młodzieżowych kategoriach, zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice zanotowali w październiku szereg bardzo dobrych występów:

Kat. Żaczek i żaków:

• Weronika Indeka (1m) awans bezpośredni na GP Polski
  • Paweł Polok (9-12m)
  • Zuzanna Bronikowka (9-12m)
  • Olaf Then (33-48)

Kat. Młodzików:

• Michał Gawlas (2m) awans bezpośredni na GP Polski młodzików
  • Małgorzata Hebda (6m)
  • Ryt Jagoda (8m)
  • Surowiecka Klaudia (9-12m)

Kat. Skrzatów:

• Mateusz Gawlas (4m)
  • Natalia Wójtowicz (7m)

W zawodach startowało ponad 250 młodych zawodników z całego Śląska.

Oprócz zawodów indywidualnych, rozpoczęły się rozgrywki III Ligi Kobiet, w której najmłodszą drużyną są dziewczęta z MKS. Nasza drużyna oparta jest w stu procentach na wychowankach, a swoim debiucie w rozgrywkach ligowych dziewczęta zremisowały 5:5 z drużyną z Tarnowskich Gór, punkty zdobywały:

• Małgorzata Hebda 3pkt
  • Marta Kozyra 1pkt.