Środa, 24.04.2024

XXXVII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP
27-06-2017
27-06-2017

W sobotę 24 czerwca br. na stadionie MOSiR  w Czechowicach Dziedzicach odbyła się XXXVII edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Czechowice-Dziedzice pod patronatem i o Puchar o przechodni Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Gospodarzem oraz głównym organizatorem tegorocznych zawodów była OSP Czechowice.

Zawody rozgrywano w 4 grupach wiekowych: grupa MDP (Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych) chłopców, grupa 16-18 lat chłopców, grupa A seniorów mężczyzn i grupa C seniorek kobiet.

Drużyny walczyły o puchar przechodni Burmistrza Miasta za najlepszy czas osiągnięty w ćwiczeniu bojowym - w grupie A seniorów mężczyzn oraz o najlepsze miejsce w łącznej klasyfikacji za wyniki osiągnięte w biegu sztafety pożarniczej oraz wykonanym ćwiczeniu bojowym - wszystkie drużyny, każda w swojej kategorii.

W zawodach wzięły udział:

• 3 drużyny MDP chłopców: OSP Bronów, OSP Ligota i OSP Zabrzeg
  • 2 drużyny 16-18 lat chłopców: OSP Dziedzice, OSP Zabrzeg
  • 2 drużyny seniorek kobiet: OSP Dziedzice, OSP Ligota
  • 6 męskich drużyn seniorów: OSP Bronów, OSP Czechowic, OSP Dziedzice, OSP Ligota, OSP Lipowiec i OSP Zabrzeg

Zawody sędziowała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej pod przewodnictwem sędziego głównego bryg. Grzegorza Piestraka, dowódcy JRG nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Po zaciętej, wyrównanej oraz sportowej rywalizacji pierwsze miejsce w głównej punktacji grupy A seniorów mężczyzn z łącznym wynikiem 116,7 sek. zajęła i również zdobyła puchar przechodni Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta za najlepszy wynik 51,4 sek. w ćwiczeniu bojowym drużyna OSP Ligota. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Bronów z czasem 120,4 sek., a trzecie miejsce z czasem 121,1 sek. wywalczyła drużyna OSP Czechowice.

Końcowe wyniki zawodów:

Grupa A seniorów-mężczyźni:
1 miejsce - OSP Ligota
2 miejsce - OSP Bronów
3 miejsce - OSP Czechowice
4 miejsce - OSP Dziedzice
5 miejsce - OSP Zabrzeg
6 miejsce - OSP Lipowiec

Grupa C seniorek - kobiety:
1 miejsce - OSP Ligota
2 miejsce - OSP Dziedzice

Grupa 16-18 - chłopców:
1 miejsce - OSP Dziedzice
2 miejsce - OSP Zabrzeg

Grupa MDP chłopców:
1 miejsce - OSP Bronów
2 miejsce - OSP Ligota
3 miejsce - OSP Zabrzeg

Zawody zakończono zgrupowaniem startujących drużyn, odczytaniem wyników przez sędziego głównego oraz wręczeniem pucharów i pamiątkowych dyplomów. Wręczenia pucharów i pamiątkowych dyplomów dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic, jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach Marian Błachut w asyście wiceprezesa ZOM-G ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh. Tadeusza Kapiasa  i Komendanta Gminnego OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusza Szkucika. Oficjalnego zakończenia XXXV Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP gminy Czechowice-Dziedzice dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

M-G ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach, PM