Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Nagrody w sporcie i kulturze
05-10-2017
04-10-2017

28 września br. w budynku Urzędu Miejskiego wręczone zostały wręczone nagrody w dziedzinach sportu i twórczości artystycznej.

Nagrody dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe otrzymali Izabella Socha (II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek młodszych) i Jakub Wójcik (II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów) z Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice, a także Dawid Szweda (I miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych) z Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPARTAKUS” w Bielsku-Białej. Nagrodzony został również Bogusław Tyl (trener Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice - za prowadzenie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym).

Tego dnia wręczono również nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej. Nagrody otrzymali - Iwona Sojka (za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury), Monika Guga (za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury) oraz Kornelia Szczypka (za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury).

Nagrody wręczali Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego I Zastępca Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

Zdjęcie

Nagrody zostały przyznane Zarządzeniami Burmistrza Czechowic-Dziedzic 135-137/17 i 148/17 na podstawie Uchwały Nr XL/357/13 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, warunków i trybu przyznawania nagród i wyróżnień, ich rodzajów oraz wysokości za osiągnięcie wysokich wyników sportowych oraz Uchwały Nr XL/356/13 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie ustanowienia oraz określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz ich wysokości.

PM