Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Najlepsza, niepodległościowa „dyszka” na Śląsku. Zapraszamy na Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach
05-10-2017

11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości. Bieg ulicami Czechowic-Dziedzic zostanie przeprowadzony na dystansie 10 kilometrów. Start nastąpi o godzinie 13.00. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Biegi w Dniu Niepodległości to w naszej gminie impreza z bogatą tradycją. Pomimo, iż Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach odbywać się będzie po raz dwudziesty szósty, to dopiero po raz trzeci zostanie przeprowadzony na dystansie 10 km. Trasa ta biegnąca ulicami naszego miasta jest dokładnie zmierzona, zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. Profesjonalnie – za pomocą chipów – przeprowadzony zostanie pomiar czasu.

Czechowicki Bieg Niepodległości już zyskał miano największej niepodległościowej dyszki, nie tylko w województwie śląskim, ale i w promieniu 100 km od miasta. Większy bieg jest dopiero w Krakowie. W tym roku zapisy zakończyły się 4 października, czyli już po 22 dniach! Limit 600 miejsc został zatem wyczerpany dwa razy szybciej niż przed rokiem, co świadczy o dużej popularności i wypracowanej już renomie czechowickiego biegu. Na stracie ubiegłorocznego biegu stanęło 544 biegaczy z 600 zgłoszonych.

Na liście startowej tegorocznego biegu jest 111 osób z gminy Czechowice-Dziedzice. W tym roku organizatorzy wracają do trasy z roku 2015, którą w ubiegłym roku trzeba było nieco zmodyfikować, w związku z budową przepustu na ulicy Zielonej.

- Mieszkańców zachęcamy do kibicowania na trasie i wyrozumiałości dla możliwych niedogodności komunikacyjnych. Szczegółowy plan ograniczeń i wyłączeń z ruchu zostanie opublikowany na kilka dni przed biegiem – mówi Sylwia Klimek-Karas z grupy RyTM.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, MTS „Winner” oraz Grupa Rozbiegamy To Miasto (RyTM). To właśnie pasjonaci biegania z Grupy RyTM stoją za zaprojektowaniem i przygotowaniem profesjonalnej, ciekawej trasy, na sztandarowym dla biegaczy-amatorów dystansie 10 kilometrów.

Wszystkie informacje na temat XXVI. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, w tym regulamin, znajdziesz tutaj. Trasa biegu poniżej.

RyTM, ŁP