Niedziela, 12.05.2024

Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach
06-10-2017
09-10-2017

W czwartek 5 października zorganizowany został Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach, będący podsumowaniem wydarzeń z cyklu „Jesień dla Seniora”.

Seanse filmowe, wystawy, wernisaże, wycieczki, warsztaty, turnieje i spotkania tematyczne, przygotowane zostały przez Gminę Czechowice-Dziedzice - z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów - w ramach „Jesieni dla Seniora 2017”. Ubiegłotygodniowe spotkanie dla seniorów, które odbyło się w Dworku Eureka, było okazją do podsumowania tych wydarzeń.

Z rąk Burmistrza Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach Edwarda Lesiewicza, puchary i pamiątkowe dyplomy otrzymali najlepsi zawodnicy rozegranych w ramach „Jesieni da Seniora” turniejów.

W czasie czwartkowej uroczystości wręczone zostały również odznaczenia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które otrzymali - między innymi - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa śląskiego” otrzymał członek Gminnej rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach Kazimierz Polok. Odznakę wręczyła laureatowi Poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel.

W ramach Gminnego Dnia Seniora zgromadzeni w Dworku Eureka czechowiccy seniorzy mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat aktywności fizycznej osób w podeszłym wieku, który wygłosiła Izabela Zając-Gawlak, adiunkt w AWF Katowice, członek Śląskiej Rady ds. Seniorów. Przez cały czas dostępna była ekspozycja prac artystycznych, wykonywanych przez czechowickich seniorów. Obchody Gminnego Dnia Seniora zakończył występ Movimento Plus, działającego w ramach Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, pod kierunkiem Barbary Bielaczyc.