Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne w sprawie RODO
07-05-2018

Obserwatorium Specjalistyczne ICT, działające przy Parku Naukowo-Technologicznym "Technopark Gliwice" Sp. z o.o,  zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne "Nowe wyzwania w związku z reformą przepisów w zakresie ochrony danych osobowych wynikających z RODO".

Podczas spotkania zostaną poruszone m.in. następujące tematy:

1. Zasady ochrony danych osobowych do maja 2018 i po wejściu w życie RODO.
    2.    Dlaczego uchwalono RODO i czy było to konieczne?
    3.    Podstawowe zmiany jakie wprowadzi RODO.
    4.    Jak Polska oraz polscy przedsiębiorcy przygotowują się do RODO ?
    5.    Nowe pojęcia i definicje.
    6.    Kto obecnie w podmiocie odpowiada za ochronę danych i czy RODO to zmieni?
    7.    Jak legalnie przetwarzać dane osobowe ?
    8.    Prawa osób, których dane są przetwarzane.
    9.    Czy Administrator Bezpieczeństwa Informacji jest niezbędny oraz czy automatycznie zostanie on Inspektorem Ochrony Danych?
    10.  Jakie wymagania musi spełniać Inspektor Ochrony Danych – kiedy można, a kiedy trzeba będzie go powołać?
    11.  Dokumentacja i czynności wymagane przez RODO w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych.

Spotkanie odbędzie się 14.05.2018 r. (poniedziałek), w godz. 9:00-12:00 w Hotelu BIT, ul. I Dywizji Pancernej 45, 43-300 Bielsko-Biała (Sala Konferencyjna „letnia”, Parter).

Prowadzącą spotkanie będzie doświadczonaekspertka, Pani Joanna Boczek z firmy M; BM

W załączeniu formularz zgłoszeniowy. Uczestnictwo w spotkaniu tylko i wyłącznie dla osób, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa.