Piątek, 10.05.2024

Mistrzowie z UMKS "Trójka" z wizytą u Burmistrza
05-07-2018
05-07-2018

4 lipca br. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut spotkał się młodymi zawodnikami UMKS "Trójka" z Czechowic-Dziedzic, którzy niespełna miesiąc temu odnieśli olbrzymi sukces.

Od 14 kwietnia br. co weekend na boiskach kompleksu sportowego im. Alfreda Potrawy w Tychach 35 drużyn walczyło o punkty, aby 9 i 10 czerwca br. rozegrać Finały Eliminacji Miejskich DEICHMANN Minimistrzostw w Tychach. Podczas Finałów Miejskich w kategorii U-9 najlepszą okazała się reprezentacja Belgii, która w finale pewnie pokonała Chile. A reprezentacja Belgii to... właśnie UMKS "Trójka" z Czechowic-Dziedzic!

Mini Mistrzostwa Deichmann są jednym z największych turniejów w Polsce. Biorą w nich udział dzieci w kategoriach wiekowych U-9 i U-11. W rozgrywkach miejskich brały udział kluby i drużyny z całego województwa, przybierając nazwy reprezentacji, tym samym tworząc mini-mistrzostwa świata.

Dzięki zwycięstwu w tyskim turnieju drużyna miała możliwość uczestniczenia w finale finałów w Wałbrzychu.

Na spotkaniu z Burmistrzem, który pogratulował "Belgom" sukcesu w minimistrzostwach, obecny był Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz działacze, trenerzy i rodzice zawodników.

Zawodnicy: Błażej Mrzyk, Michał Kapuśnik, Bartłomiej Pochwat, Bartłomiej Pyjas, Krzysztof Wiesner, Mateusz Wołowiec, Maciej Wycisk. Trener: Dawid Ogrocki.

PM