Sobota, 11.05.2024
Imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Zaproszenie do udziału w konsultacjach dotyczących budżetu obywatelskiego województwa śląskiego
Załączniki:
16-07-2018

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Lubisz żywe dyskusje? Angażujesz się już teraz w działania na rzecz lokalnej społeczności? Zapraszamy na czechowickie spotkanie konsultacyjne.

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania. Te procesy obserwujecie w swoich miastach.

A co, gdyby taki budżet objął swoim zasięgiem całe województwo? Dobre pytanie! O tym właśnie chcemy z Wami podyskutować.

Spotkanie w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym z 30, w trakcie których opowiemy i wymienimy opinie na temat budżetu partycypacyjnego dla całego województwa. A konsultujemy z Wami pomysły wszędzie - w dużych, średnich i małych miastach, na terenie gmin miejsko-wiejskich i wiejskich, w obrębie powiatów grodzkich i miast na prawach powiatu.

Opowiemy o tym, jakie zagadnienia są kluczowe dla wypracowania mechanizmu wojewódzkiego, zapytamy Was o opinię, a wnioski zapiszemy, przeanalizujemy i - być może - Wasze postulaty znajdą swoje odbicie w narzędziu, które wdroży Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Dla kogo jest to spotkanie?

• dla młodzieży
  • dla pracowników urzędów i instytucji
  • dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
  • dla lokalnych przedsiębiorców
  • dla reprezentantów okolicznych mediów
  • dla wszystkich mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic

Prowadzenie: Anna Pomykoł, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

*      *      *

Spotkanie konsultacyjne "Decydujmy razem! Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego"
w Czechowicach-Dziedzicach
data: 2 sierpnia 2018 r. | godz.: 16:00-18:00
miejsce: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach (sala 305), pl. Jana Pawła II 1, Czechowice-Dziedzice

Spotkanie konsultacyjne jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach realizacji zadania publicznego "Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego".