Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Nagrody Burmistrza w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury oraz za osiągnięcie wysokich wyników sportowych
03-10-2018
03-10-2018

We wtorek 2 października, w gabinecie burmistrza oraz na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, odbyły się uroczystości wręczenia nagród finansowych Burmistrza Czechowic-Dziedzic osobom szczególnie zasłużonym dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury oraz sportu.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali:

• Jacek Cwetler – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
  • Barbara Bielaczyc - za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody za osiągniecie wysokich wyników sportowych otrzymali:

• Trener Bogusław Tyl - Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice - za prowadzenie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.
  • Zawodnik tego klubu: Wojciech Grądzki - Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych - I, Puchar Polski Juniorów młodszych - I,I, Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów.

Nagrody odebrali również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartakus” w Bielsku-Białej:

• Dawid Szweda - Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo – I.
  • Marzena Piecha - Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo – II.

Nagrodzonym na wniosek Burmistrza osobom nagrody wręczyli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

Nagrodzonym gratulowano dokonań i zapału w pracy oraz osiągnięć w rozwoju i promowaniu kultury i sportu w Gminie Czechowice-Dziedzice. Zarówno Burmistrz, jak i przewodniczący Rady Miejskiej podkreślali również nieocenioną wartość, jaką działalność nagrodzonych w obu dziedzinach ma dla promocji Czechowic-Dziedzic w kraju i za granicą.

Nagrody w kulturze

Nagrody w sporcie