Środa, 24.04.2024

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Zabrzegu
Załączniki:
24-12-2018

Po raz kolejny ulicami Zabrzega 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Początek o godzinie 11.45, przy strażnicy OSP w Zabrzegu.

Uliczne jasełka, jak co roku, organizowane są przez Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg” i dyrekcję Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, w ramach ogólnopolskiej akcji środowisk katolickich i społecznych, mającej na celu zachowanie tradycji obchodów tego święta.

Kolorowy korowód złożony z młodzieży i dorosłych przejdzie ulicami Zabrzega pod kościół parafialny, a później na stadion LKS. Będzie to znakomita okazja do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, nie zabraknie też ciepłej herbaty dla zziębniętych uczestników orszaku. Na stadionie zostaną ogłoszone wyniki gminnego konkursu szopek przedstawionych do oceny przez dzieci i młodzież szkolną z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Partnerami tej imprezy są: MOSiR, MDK, OSP Zabrzeg, KGW „Zabrzeżanki”, Dworek „Eureka” oraz firma Frez-Com.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców do licznego uczestnictwa w tym święcie.

Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia 6 stycznia!

JT, ŁP