Wtorek, 16.04.2024

50 lat „Jedenastki”. Jubileuszowa uroczystość w przedszkolu
29-04-2019
29-04-2019

50 lat temu powstało Przedszkole Publiczne nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach. W związku z jubileuszem w placówce odbyła się uroczystość, w której uczestniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Podczas jubileuszowych uroczystości podkreślano, że mająca za sobą pięć dekad działalności placówka jest jedynym przedszkolem w gminie prowadzącym oddziały integracyjne.

Obecnych sukcesów w pracy z najmłodszymi mieszkańcami miasta gratulował całej kadrze przedszkola, z Dyrektor Mariolą Pawełek na czele, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Nie zapomniano również o tych, którzy piękną historię czechowickiej „Jedenastki” tworzyli w przeszłości. Podziękowania dla wszystkich były pracowników placówki złożono na ręce Krystyny Mizery, emerytowanej Dyrektor PP nr 11, która w placówce przepracowała 29 lat.

W uroczystości, obok Burmistrza Mariana Błachuta, uczestniczyli również: Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, Skarbnik Miasta Monika Środa, przedstawiciele Zespołu Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również byli pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele wspierających działalność placówki rodziców. Dzieci przygotowały program artystyczny, w którym zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków.