Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w Bielsku-Białej
23-07-2019

W sierpniu wraz z 76. Tour de Pologne rozpocznie się Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport.

Wyścigi zaplanowano w sześciu miastach etapowych - 3 sierpnia w Krakowie, 4 sierpnia w Katowicach, 5 sierpnia w Zabrzu, 6 sierpnia w Jaworznie, 7 sierpnia w Bielsku-Białej i 8 sierpnia w Zakopanem.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Całe wydarzenie podzielono na dwie części: Paradę Rowerową Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dla młodszych dzieci oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup dla bardziej zaawansowanych rowerzystów.

Parada Rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2007-2012, czyli w wieku 7-12 lat. Trasa w Bielsku-Białej to jedna runda licząca 4,6 km.

Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Zgłoszenia dzieci dokonują rodzice lub opiekunowie prawni poprzez wysłanie przez stronę internetową prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie www.minitourdepologne.pl/rejestracja wraz z podaniem opiekuna na czas zawodów. Zgłoszenia należy składać do 29.07.2019 r. do godz. 9:00. Decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż limit miejsc w każdej Paradzie wynosi 600 osób.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: Żak – chłopcy i dziewczynki (11-12 lat, roczniki 2008–2007) oraz Młodzik – chłopcy i dziewczynki (13-14 lat, roczniki 2006–2005). Długość trasy dla obu kategorii będzie różna. Żacy w naszym mieście będą ścigać się na trasie etapu o długości ok. 9,2 km (dwie rundy po 4,6 km), natomiast Młodzicy będą musieli pokonać blisko 14 km (trzy rundy po 4,6 km).

W wyścigach Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup mogą wystartować zawodnicy licencjonowani oraz zawodnicy ze szkółek kolarskich. Zgłoszenia zawodników przyjmowane będą do 29.07.2019 r. (do godz. 9:00) na zbiorczym formularzu Lang Team, który znajduje się na stronie internetowej www.rejestracja.langteam.com.pl/minitdp-druzyny.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.

Mapy tras w każdym mieście oraz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu można znaleźć na stronie www.minitourdepologne.pl

Powiat Bielski, PM