Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Ulica Wapienicka w Ligocie po gruntownej modernizacji
16-12-2019

W ubiegłym tygodniu zakończyła się modernizacja drogi łączącej czechowickie sołectwo Ligota z Międzyrzeczem Górnym. Około jedna trzecia zmodernizowanego odcinka, liczącego w sumie 3,6 kilometra, znajduje się na terenie naszej gminy. Powiatową inwestycję Gmina Czechowice-Dziedzice wsparła kwotą 1,5 miliona złotych.

Prace rozpoczęły się na przełomie maja i czerwca tego roku. Droga została poszerzona, a jej podbudowa wzmocniona. Jest nowa nawierzchnia. Wybudowano kanalizację deszczową oraz zatoki autobusowe.

- Odcinek zmodernizowany na terenie sołectwa to przeszło 1.200 metrów. Droga zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale również solidną podbudowę. Na całej długości pojawił się chodnik, którego wcześniej nie było, zaś po drugiej stronie utwardzono i poszerzono pobocze. W ramach inwestycji powstały także dwa ciągi miejsc parkingowych. Na każdym z nich może zaparkować kilkanaście samochodów – podkreśla Sołtys Ligoty Stanisław Słowik.

W ramach inwestycji na całej długości ulicy Wapienickiej w Ligocie udrożniony i wyłożony płytami betonowymi został rów melioracyjny. Powstały też nowe przepusty pod dojazdami do posesji oraz do pól.