Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Konsultacje społeczne na temat elektromobilności
09-07-2020

Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego zaprasza na otwarte spotkanie, które odbędzie się w dniu 16 lipca 2020 r. o godzinie 16.00 w sali 305 (II piętro) Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, na którym zostaną przedstawione główne założenia elektromobilności na poziomie krajowym jak i lokalnym.

W ramach spotkania odbędzie się dyskusja z mieszkańcami Gminy Czechowice-Dziedzice oraz wszystkimi interesariuszami Strategii rozwoju elektromobilności w Gminie Czechowice-Dziedzice, w trakcie której będziemy chcieli poznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców Gminy związane z niskoemisyjnym transportem.

Głównym celem Strategii jest stopniowe wdrożenie elektromobilności, czego rezultatem będzie poprawa warunków mobilności w Gminie Czechowice-Dziedzice oraz ograniczenie szkodliwej emisji zanieczyszczeń pochodzących z transportu.

Finalnie Strategia służyć będzie również realizacji celów wynikających m.in. z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Dokument ten powstaje dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zamierzających uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o wcześniejsze poinformowanie o chęci wzięcia w nim udziału.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju obliguje do zachowania dystansu społecznego co wpływa na ilość osób mogących jednocześnie uczestniczyć w spotkaniu. Zaznaczamy również, że jeżeli będzie potrzeba zostaną zorganizowane kolejne spotkania.

Informację o zamiarze uczestnictwa w spotkaniu proszę przesłać na adres e-mail: lub zgosić telefonicznie pod numerem 32 214 71 95.

PTZ/PJ