Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach

Nr umowy: UDA-RPSL.08.02.00-00-024/08-00
Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013

Łączna wartość projektu: 4.594.509,10 PLN
Kwota dofinansowania: 2.798.929,65 PLN
Termin realizacji: październik 2007 r. – wrzesień 2009 r.

Beneficjent: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Krótki opis: Celem projektu była poprawa dostępności do nowoczesnej bazy sportowej dla uczniów i wszystkich mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

W ramach projektu wybudowana została nowa sala gimnastyczna o wymiarach 21 x 36 m, wraz z zapleczem szatniowym. Projekt obejmował także zakup wyposażenia sportowego do prowadzenia rozgrywek w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Sala wyposażona została również w ławeczki gimnastyczne, drabinki, tablicę świetlną oraz wentylację mechaniczną w celu zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza. Dodatkowo w ramach projektu wykonano zagospodarowanie otoczenia obiektu w postaci chodnika z kostki brukowej wraz drogą wewnętrzną oraz plac manewrowy przy sali.

Realizacja projektu przyniosła długofalowe korzyści związane z poprawą stanu zdrowia uczniów, poprzez zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w czasie zajęć wychowania fizycznej i innych zajęć sportowych. Dobry stan zdrowia, obok podwyższenia poziomu wykształcenia, są kluczem do podnoszenia jakości życia. Sport i rekreacja są bowiem ważnymi czynnikami prawidłowego rozwoju oraz poprawy stanu zdrowia ludzi w każdym wieku. Rozwój infrastruktury sportowej jest środkiem profilaktyki chorób cywilizacyjnych, które zaczynają dotykać już dzieci i młodzież.

RPO