Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Zagospodarowanie terenu przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach

Tytuł projektu:

„Zagospodarowanie terenu przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach”

Nr umowy: UDA-RPSL.06.02.02-00-006/09
Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013

Łączna wartość projektu: 2 557 008,46 PLN
Kwota dofinansowania:
2 139 448,97 PLN
Termin realizacji:
 czerwiec 2009 r. – czerwiec 2010 r.

Beneficjent: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Krótki Opis: Przedmiotem projektu była rewitalizacja zdegradowanego terenu położonego na osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach, polegająca na budowie wielofunkcyjnego parku miejskiego z licznymi obiektami o charakterze sportowo–rekreacyjnym, takimi jak boiska piłkarskie, do siatkówki i koszykówki, skatepark z murem (ścianą do graffiti), plac zabaw, górka saneczkowa, siłownia plenerowa. W ramach projektu wykonany został również plac, który stał się przestrzenią do organizacji imprez kulturalnych i artystycznych, co poszerzyło ofertę zagospodarowania czasu wolnego nie tylko dla mieszkańców osiedla Północ w Czechowicach – Dziedzicach ale dla mieszkańców całego miasta. Powierzchnia wyremontowanej i przebudowanej infrastruktury publicznej na rewitalizowanym terenie wyniosła aż 24 805 m2.

Loga