Wtorek, 16.04.2024

„Budowa sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2
w Czechowicach-Dziedzicach”

Nr umowy: UDA-RPSL.08.02.00-00-154/08

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013

Łączna wartość projektu: 4 039 476,92 PLN

Kwota dofinansowania: 2 983 905,38 PLN

Termin realizacji: wrzesień 2009 r. – sierpień 2011 r.

Beneficjent: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Krótki opis: Celem projektu była poprawa dostępności do nowoczesnej bazy sportowej dla uczniów i wszystkich mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

W ramach projektu wybudowana została nowa sala gimnastyczna o wymiarach zewnętrznych 24 x 48 m, wraz z zapleczem szatniowym oraz trybunami dla 170 osób. W ramach projektu wykonano również zagospodarowanie terenu w otoczeniu nowej sali w postaci placu manewrowego dla straży pożarnej, parkingu oraz terenów zielonych. Projekt obejmował także zakup wyposażenia sportowego do prowadzenia rozgrywek w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa. Sala wyposażona została również w specjalną kurtynę, która pozwala dzielić ją w zależności od potrzeb na odrębne części, które wykorzystywane mogą być do różnych rozgrywek.

Realizacja projektu przyniosła długofalowe korzyści związane z poprawą stanu zdrowia uczniów, poprzez zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w czasie zajęć wychowania fizycznej i innych zajęć sportowych. Dobry stan zdrowia, obok podwyższenia poziomu wykształcenia, są kluczem do podnoszenia jakości życia. Sport i rekreacja są bowiem ważnymi czynnikami prawidłowego rozwoju oraz poprawy stanu zdrowia ludzi w każdym wieku. Rozwój infrastruktury sportowej jest środkiem profilaktyki chorób cywilizacyjnych, które zaczynają dotykać już dzieci i młodzież.