Piątek, 26.04.2024

„Rekultywacja składowiska odpadów
w Czechowicach-Dziedzicach”

Nr umowy: UDA-RPSL.05.02.00-00-011/09

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013

Łączna wartość projektu: 1 751 243,81 PLN

Kwota dofinansowania: 1 655 220,28 PLN

Termin realizacji: sierpień 2008 r. – grudzień 2011 r.

Beneficjent: Gmina Czechowice-Dziedzice.

Krótki opis: Projekt polegał na rekultywacji 2,808 ha miejskiego wysypiska odpadów komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Najważniejszą częścią zrealizowanych prac było pokrycie rekultywowanego terenu okrywą ziemną umożliwiającą powstanie i utrzymanie trwałej pokrywy roślinnej oraz posadzenie na zrekultywowanym terenie kilkuset drzew liściastych oraz iglastych. Ponadto wykonano zbiornika wód opadowych oraz rowy opaskowe.