Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Budowa drogi gminnej łączącej ul. Legionów z ul. Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach
Tytuł projektu:

„Budowa drogi gminnej łączącej drogę powiatową nr 4116S ul. Legionów z drogą gminną 350186S ul. Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach”

Nr projektu: 71/2011

Źródło dofinansowania: Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo–Dostępność–Rozwój

Łączna wartość projektu: 1 672 770 PLN
Kwota dofinansowania: 501 800 PLN
Kwota wsparcia przez partnerów: 755 250 PLN

Termin realizacji: do 30 XI 2012 r.

Opis:
Dofinansowany projekt polega na budowie drogi gminnej łączącej ul. Legionów z ul. Sobieskiego. Zadanie zostało wstępnie podzielone na 2 elementy składowe – przebudowę odcinka ul. Legionów wraz z budową ronda w skrzyżowaniu z nową drogą oraz budowę samej nowej drogi aż do ul. Sobieskiego. Nowa droga będzie posiadać dwa pełne pasy ruchu o szerokości 3,0 m. Po obydwu stronach jezdni przewidziano wykonanie chodników dla pieszych a po stronie południowej dodatkowo ścieżkę rowerową. Dla polepszenia warunków i bezpieczeństwa osób korzystających z komunikacji publicznej, w miejscu lokalizacji przystanków, zostały zaprojektowane zatoki autobusowe usytuowane na wylotach z ronda. Sama budowa ruszy już na wiosnę 2012 roku, a nowa droga oddana zostanie do użytku najpóźniej w listopadzie 2012 r.