Czwartek, 02.05.2024

Tenisiści MKS Czechowice-Dziedzice dominują na Śląsku. Grad medali w Gliwicach
16-09-2020
16-09-2020

13 września w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym w kategoriach żaków i skrzatów. Wychowankowie MKS Czechowice-Dziedzice dosłownie zdominowali zawody, zdobywając 7 z 8 złotych medali, a łącznie przywożąc z Gliwic aż 11 krążków.

- Przewaga umiejętności naszych wychowanków nad resztą województwa była znacząca i potwierdziła tylko jakość pracy jaka została wykonana w czechowickim ośrodku z naszymi wychowankami w ramach Programu Rozwoju Ośrodków Tenisa Stołowego – mówi trener Tomasz Szary.

Od dłuższego czasu nasi młodzi zawodnicy trenują więcej i intensywniej niż ich rówieśnicy, mają możliwość rywalizacji z seniorami w rozgrywkach ligowych, a grupa treningowa jest wzmocniona przez ambitnych zawodników ze Śląska i Małopolski oraz zawodników II ligi z naszego klubu.

- Taka organizacja szkolenia musi dać w perspektywie czasu efekty w postaci wyników sportowych na szczeblu krajowym. MKS Czechowice-Dziedzice będzie również najliczniejszą reprezentacją klubową na Mistrzostwach Polski żaków w Grodzisku Mazowieckim w Październiku – dodaje Tomasz Szary

Wyniki:

Żaczki

• 1m - Emilia Twardawa
  • 3m - Anna Chromik
  • 1m - gra podwójna (Emilia Twardawa, Emilia Twardawa)

Żacy

• 1m - Piotr Szary
  • 3m - Mateusz Gawlas
  • 1m gra podwójna (Piotr Szary, Mateusz Gawlas)
  • 3m gra podwójna (Mikołaj Zając, Kamil Orszulak)

Skrzaty

• 1m - Mateusz Orszulak

W zawodach uczestniczyło 90 młodych zawodników z całego Śląska.

Serdecznie gratulujemy!

MOSiR, ŁP