Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Strażacy z OSP Czechowice dziękują za wsparcie. Zebrali pieniądze na wymianę wozu bojowego
03-12-2020

Ochotnicza Straż Pożarna Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach serdecznie dziękuje darczyńcom, którzy wsparli zakup ciężkiego samochodu bojowego dla jednostki.

Starania o wymianę samochodu jednostka rozpoczęła wiosną tego roku. Potrzeba związana była z koniecznością wymiany jednego z samochodów gaśniczych. Ze względu na to, że zakup nowego samochodu był w tym momencie niemożliwy, postanowiono kupić pojazd używany, ale znacznie młodszy i nowocześniejszy od dotychczasowego. Jednostka OSP Czechowice jest w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i wymiana pojazdu pożarniczego była potrzebna ze względu na konieczność utrzymania gotowości bojowej.

W zbiórkę środków potrzebnych do sfinansowania zakupu Jelcza druhom z OSP Czechowice udało się zaangażować wiele osób, instytucji i firm działających na terenie gminy. Dzięki temu, w stosunkowo krótkim czasie, udało się zabrać potrzebną kwotę 50 tysięcy złotych.

Za wsparcie OSP Czechowice składa szczególne podziękowania Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Zarządom Osiedli – Tomaszówka, Lesisko, Górne i Centrum, firmom: Hewalex, Improdex, Akces, Spółdzielniom Mieszkaniowym Czechowice i Silesia, Panu Bronisławowi Kwiczale oraz wszystkim druhom OSP Czechowice i mieszkańcom, którzy wzięli udział zbiórce.

OSP Czechowice, ŁP