Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Pomoc dla czechowickich rodzin od Grupy BNI Eureka
09-12-2020

W środę, 9 grudnia br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach miało miejsce uroczyste przekazanie bonu świątecznego dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach od przedsiębiorców zrzeszonych w BNI Eureka.

Przedstawiciele Grupy BNI Eureka złożyli na ręce Dyrektor OPS w Czechowicach-Dziedzicach Ranaty Buryło symboliczny bon na kwotę 2500 zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc dla czechowickich rodzin.

- Wzajemna solidarność w tak trudnym ostatnio czasie i świadomość, że są firmy, które bezinteresownie pomagają i są gotowe do niesienia pomocy – umacnia i dodaje sił. To ważne, że potrafimy się jednoczyć i współdziałać. Inicjatywy serca, a tym samym piękne postawy solidarności, są dla nas bezcenne. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc finansową  - powiedział Burmistrz Marian Błachut.

Wręczenie bonu świątecznego

W krótkim spotkaniu, które ze względu na stan epidemii odbyło się w wąskim gronie, wzięli udział: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz członkowie Grupy BNI Eureka w osobach: Katarzyna Antoniewska z firmy Prospero, Jadwiga Snaczke-Gandor z firmy Deco Art Studio grafiki, Adrian Goroncy reprezentujący firmę Silesia Universal Servis oraz Maciej Gandor - współwłaściciel firmy DOMUS.

Sam Maciej Gandor podkreślił, że jako były pracownik samorządowy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że potrzeby gmin oraz podległych im placówek i jednostek zawsze były, są i pewnie będą większe od możliwości finansowych. Zaznaczył również, że jako przedsiębiorca uważa, iż w myśl zasady społecznej odpowiedzialności firm, przedsiębiorcy – jeśli tylko mają taką możliwość – powinni wspierać lokalną społeczność i otoczenie, w którym funkcjonują ich firmy.

UM/PJ