Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Szczepienia przeciwko COVID-19 - rejestracja
15-01-2021

Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia, od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia osób zarejestrowanych rozpoczną się 25 stycznia br.

Rejestracji na szczepienie można dokonać poprzez:

całodobową, bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 989 - można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia;

Infolinia

wybrany punkt szczepień - należy skontaktować się z konkretnym punktem szczepień jeżeli nie było możliwości zarejestrowania się w dogodnym terminie w wybranym punkcie, to należy zadzwonić na infolinię pod numer tel. 989 - dyżurujący konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień dogodny pod względem lokalizacji i terminu wykonania szczepienia;

e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl  - system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania.

Zaraz po dokonaniu rejestracji przesłane zostanie powiadomienie SMS. Dzień przed planowanym terminem szczepienia SMS-em zostanie przesłane przypomnienie o terminie szczepienia.

Osoby chcące skorzystać z tego sposobu rejestracji muszą posiadać Profil Zaufany. Jeżeli osoba nie posiada takiego profilu, należy skontaktować się z infolinią o numerze 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Przypomina  się, że na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice wyznaczonych zostało 6 punktów szczepień:

-punkt szczepień NZOZ „Falmed” przy ul. Krótkiej 4 /tel. 32-2158193/,

-gabinet szczepień Maria Grygierzec przy ul. Traugutta 18A /tel. 32-2152349/,

-punkt szczepień „Ubezpieczalnia” sp. z o.o. przy ulicy Sienkiewicza 8 /tel.32-2153241/,

-punkt szczepień „Ubezpieczalnia” sp. z o.o. przy ul. Bestwińskiej 15 /tel.32-2153825/,

-punkt szczepień Łucja Przybyła-Majka przy Placu Wolności 5 /tel. 32-7361030/.

- w Ligocie punkt szczepień „Ubezpieczalnia” sp. z o.o. przy ul. Miliardowickiej 64 /tel.32-2157268/.

Ponadto dla niżej wymienionych osób:

- niepełnosprawnych - posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciudowyznaczonego punktu szczepień,
będzie mógł być zorganizowany bezpłatny transport do punktu szczepień i z powrotem.

W ww kwestii można się kontaktować, dzwoniąc na numer telefonu 609-128-119, będący w dyspozycji Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach pracy urzędu:

poniedziałek-środa 7.30-15.30
czwartek - 7.30-17.30