Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na modernizację źródła ciepła w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych
04-02-2021

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa informuje, że w dniach od 8 lutego do 5 marca 2021 roku prowadzony będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2021.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, które chcą zlikwidować niskosprawne i nieekologiczne węglowe źródło ciepła i zastąpić go kotłem gazowym lub grzewczym urządzeniem elektrycznym.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, w godzinach pracy Urzędu.

Wysokość dofinansowania do wymiany kotła lub pieców będzie wynosić 50% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 000 zł.

Dofinansowaniu podlegać będą inwestycje zrealizowane po podpisaniu umowy pomiędzy Gminą Czechowice-Dziedzice a Inwestorem.

Warunkiem otrzymania dotacji jest:

• likwidacja nieekologicznego źródła ciepła i zastąpienie go nowym źródłem ciepła,

• złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła lub pieca opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania lub na grzewcze urządzenie elektryczne,

• posiadanie prawa własności lub współwłasności lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby składającej wniosek), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji,

• złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, telefonicznie pod nr tel.

32 214 71 09 lub 32 214 71 69.

Załączniki do pobrania:

1. Uchwała nr XXI/234/20 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie zasad i trybu udzielania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie inwestycji z zakresu modernizacji źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2020 r. poz. 2795).

2. Wniosek o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2020-2021.

3. Oświadczenie o posiadaniu prawa własności do lokalu, w którym odbędzie się wymiana istniejącego źródła ciepła na nowe źródło ciepła oraz oświadczenie o posiadaniu funkcjonującego kotła węglowego lub pieców węglowych.

4. Zgoda współwłaścicieli lokalu (jeśli jest współwłasność).

5. Oświadczenie o możliwości zapłacenia całości kosztów wymiany kotła.

6. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

7. oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis (jeśli dotyczy).

OŚ/UM, ŁP