Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Podpisz petycję w sprawie środków dla naszego regionu. Apel LGD
08-02-2021

Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska zwraca się z apelem o zbieranie podpisów pod petycją w sprawie zwiększenia ilości środków dla naszego obszaru.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska, skupia swą aktywność wokół lokalnej społeczności, razem z Wami zmieniamy nasze otoczenie. Wspieramy Wasze pomysły i realizujemy własne zadania. Place zabaw czy siłownie zewnętrzne, stacje naprawy rowerów i ławki solarne, wiaty rekreacyjne, renowacja zabytków, zakładanie nowych firm i rozwój już istniejących czy wreszcie wsparcie działań NGO z naszego obszaru to działania które realizujemy razem z Wami.

W ramach PROW 2014-2020 dzięki naszemu wsparciu, według danych na koniec grudnia 2020 r., zrealizowano wiele zadań o charakterze inwestycyjnym i nieinwestycyjnym, w efekcie czego powstało, m.in:

• 81 miejsc pracy,

• 57 nowych firm,

• 38 obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej,

Oprócz tego zrealizowaliśmy wspólnie 39 różnych zadań grantowych

Są to widoczne efekty naszej współpracy z Wami, Mieszkańcami obszaru LGD Ziemia Bielska. Zachęcamy Was, przedsiębiorców, przedstawicieli NGO i jednostek samorządu terytorialnego do zbierania i składania podpisów pod petycją do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Pana Grzegorza Pudy w sprawie zwiększenia finansowania II filara Wspólnej Polityki Rolnej (działanie LEADER) z 5% do 10%. Zwiększenie tych środków będzie miało wpływ na rozwój Waszych inicjatyw i naszego obszaru w kolejnych latach

Jak złożyć podpis:

1. Zapraszamy do naszego biura ul. T. Regera 81 w Bielsku-Białej lub,

2. Wydrukuj listę, podpisz (możesz zachęcić również innych), zeskanuj i odeślij nam na adres

Lista do pobrania

Akcja trwa do czwartku 11 lutego 2021 r. włącznie. Nasza wspólna przyszłość leży w Waszych rękach.

LGD, ŁP