Piątek, 26.04.2024

25-07-2013
22-08-2013
21-08-2013

Po raz trzeci zapraszamy na skorzystanie z nauki chodzenia z kijkami, popularnie zwanego nordic walking. We wtorek 27 sierpnia br., w godz. 11:30-13:30 w parku miejskim Lasek, przy ul. Sienkiewicza (boisko obok sceny) na osoby, które chcą zapoznać się z tą formą rekreacji lub podszkolić się w technice marszu czekać będą instruktorzy nordic walkingu.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsze zgłoszenie osobiste, telefoniczne lub poprzez pocztę elektroniczną w Wydziale Strategii, Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim, Pl. Jana Pawła II 3/3 (tel. 32 214 71 68, 32 214 71 93, e-mail:  ).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek, kondycję i umiejętności, z własnymi kijkami lub bez – na miejscu będą czekały kije do wypożyczenia. Po zakończeniu części aktywnej na uczestników warsztatów będzie czekał poczęstunek.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu pn. „Chodźcie z nami. Aktywna rekreacja na ścieżkach nordic walking” realizowanego przez Gminę Czechowice-Dziedzice wraz z miastem partnerskim Orlova. W ramach projektu zostały wybudowane w parku miejskim specjalne ścieżki do nordic walkingu. W miesiącach lipiec-wrzesień zostaną zorganizowane cztery warsztaty z udziałem instruktorów nordic walkingu. Będziemy na bieżąco informowali o kolejnych terminach warsztatów. Na realizację projektu Gmina Czechowice-Dziedzice pozyskała dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w wysokości 30 tys. euro.

Wcześniej, w ramach projektu odbyły się już dwa warsztaty (23 lipca i 18 sierpnia) - zdjęcia dostępne są w galerii.

Loga