Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Oddaj swój głos na swoją gminę!
30-08-2013

Gmina Czechowice-Dziedzice jako jedna z sześciu najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 została wybrana do udziału w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu!” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz TVP Katowice dla tych gmin naszego regionu, które pozyskały najwięcej środków europejskich. Już 9 września na antenie TVP Katowice emisja odcinka o naszej gminie!

W turnieju bierze udział tylko 18 gmin województwa śląskiego w 3 kategoriach - gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. Klasyfikacji udziału dokonano na podstawie listy rankingowej uwzględniającej największą liczbę zrealizowanych projektów i kwoty dofinansowań w ramach RPO WSL w przeliczeniu na mieszkańca gminy.
W pierwszym etapie rywalizacja z innymi gminami polega na udziale w zorganizowanej grze plenerowej, w której zespoły dwóch gmin walczą o zakwalifikowanie się do kolejnego etapu. Turniej został nagrany i wyemitowany na antenie TVP Katowice. Na przejście do II etapu wpływa nie tylko punktacja zdobyta podczas gry plenerowej, lecz także głosowanie widzów na to, jak atrakcyjnie zaprezentują się poszczególne gminy.
Zapraszamy do obejrzenia odcinka, który zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice 9 września br. o godz. 19:25. Głosować można przez 10 dni od emisji!
Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do esemesowania i do oddawania swoich głosów na naszą gminę - liczymy na Was!