Piątek, 26.04.2024

Trenowali by pomagać. Wielki Charytatywny Maraton Fitness za nami
21-10-2016
21-10-2016

Wielki Charytatywny Maraton Fitness, będący kolejną stacją autorskiego projektu Elżbiety Zarębskiej „Pociąg do Stacji Forma”, odbył się w czwartek 20 października. Impreza została objęta honorowym patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Czwartkowy maraton – druga z kolei edycja imprezy - był pierwszym, w którym udział mogli wziąć zarówno dorośli jak i dzieci. Dla najmłodszych mnóstwo atrakcji przygotowali: Eko Park w Deche oraz animatorzy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach (malowanie twarzy, gry i zabawy z chustą itp.) Wszyscy spotkali się po południu w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, aby trenować i pomagać.

Tegoroczny maraton organizowany był dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach, która od lat pomaga dzieciom z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Organizatorem „Wielkiego Charytatywnego Maratonu Fitness” była Elżbieta Zarębska – laureatka tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice, zgłoszona właśnie przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta do tegorocznej, ósmej edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. Księdza Józefa Londzina. Współorganizatorem maratonu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.