Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Wielki sukces czechowickiego tenisa stołowego! Młodzi tenisiści w ścisłej czołówce krajowej
10-11-2015
10-11-2015

W dniach 6-8 listopada do Jastrzębia Zdroju zjechali najlepsi młodzi tenisiści stołowi z kraju, na I Grand Prix Polski w kategorii żaków. Województwo śląskie reprezentowało 2 zawodników MKS Czechowice-Dziedzice - Małgorzata Hebda i Michał Gawlas. Małgosia wywalczyła brąz!

Małgorzata Hebda po wygraniu 7 kolejnych spotkań (tracąc tylko 1 seta), zdobyła brązowy medal, ustępując w półfinale późniejszej zwyciężczyni z woj. podkarpackiego. Michał Gawlas wygrał 6 kolejnych meczy, a po zaciętym pojedynku ćwierćfinałowym musiał uznać wyższość zawodnika z Mazowsza i ostatecznie zajął 7 miejsce w kraju.

- Oba wyniki to najlepszy występ wychowanków czechowickiego tenisa stołowego w historii! – podkreśla trener Tomasz Szary.

Warto dodać, że w zawodach w Jastrzębiu Zdroju uczestniczyło w tej kategorii 164 młodych tenisistów stołowych z całej Polski, którzy musieli zwyciężyć w eliminacjach wojewódzkich. Osiągnięcia naszych młodych tenisistów stołowych na arenie ogólnopolskiej to efekt treningu, opartego na innowacyjnym w sporcie, programie FUNdamenty „Od marzenia do mistrzostwa”.

Program realizowany przez MKS Czechowice-Dziedzice zakłada rozwój umiejętności gry, ale stawia również na rozwój osobisty oraz kulturę młodego sportowca. W programie uczestniczy już 50 dzieci z naszej gminy i okolic. Warto dodać, że grupa treningowa, w której na co dzień ćwiczą Małgosia i Michał jest złożona z zawodników grających różnorodnymi stylami, w tym nawet spotykanymi tylko w Azji, co jest jednym z założeń programu FUNdamenty.

Szkolenie dzieci i młodzieży w MKS Czechowice-Dziedzice jest finansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Gratulujemy!

Tomasz Szary/ŁP