Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nagrody Burmistrza dla artystów i osób upowszechniających kulturę
13-11-2015
13-11-2015

W czwartek 12 listopada, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród pieniężnych Burmistrza Czechowic-Dziedzic dla osób szczególnie zasłużonych dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury.

Artystom, którzy nie tylko tworzą sami, ale prowadzą również zajęcia z młodzieżą, nagrody wręczali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Alicja Ogiegło.

Burmistrz Marian Błachut pogratulował nagrodzonym dokonań i zapału w pracy twórczej oraz osiągnięć w pracy z dziećmi i młodzieżą. W czasie spotkania dyskutowano też o różnych formach upowszechniania twórczości artystów działających na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Rzeźbiarz Czesław Kubik wręczył Burmistrzowi Marianowi Błachutowi rzeźbę przedstawiającą patrona naszego miasta, św. Andrzeja Bobolę.

Nagrodzeni wg złożonych wniosków

Miejski Dom Kultury:

• Paweł Brożek
  • Czesław Kubik
  • Józef Grabowski

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu:

• Sławomir Błachut
  • Zofia Barzyk