Poniedziałek, 13.05.2024

Gala projektu Arboretum Inspiruje
16-11-2015
16-11-2015

9 listopada w Dworku Eureka odbyło się podsumowanie projektu grantowego Arboretum Inspiruje. Projekt jest realizowany w Gimnazjum Publicznym Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w ramach programu Z Kujawskim pomagamy pszczołom, a sam konkurs grantowy organizuje Fundacja Nasza Ziemia z Warszawy.

Na gali podsumowującej projekt zaprezentowano film pokazujący działania realizowane na rzecz pszczołowatych w roku 2015.  Artystycznym uzupełnieniem programu był występ uczniów i absolwentów „Twardowskiego”. Uroczystość była doskonałą okazją, aby nagrodzić najbardziej zaangażowanych w projekt uczniów. Za swoją pracę Kaja Fołta, Laura Migdał, Jakub Kopeć i absolwentka – Agnieszka Jurasz  odebrali  nagrody z rąk Urszuli Fabianiak reprezentującej Fundację Nasza Ziemia. Dyrektor szkoły Wojciech Mik wraz z wicedyrektor Alicją Pysz dziękowali wszystkim instytucjom i osobom, które wspierały szkołę w realizacji projektu. Upominki z rąk dyrekcji odebrali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko Hubert Kobarski, zastępca prezesa Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „Bartnik” – Stanisław Kamiński.

Dyrektor szczególne podziękowania skierował do firm sponsorujących przyrodnicze działania, a są to: Polwax SA – reprezentowany na gali przez dyrektor Izabelę Robak oraz Grupa Lotos SA reprezentowana przez Aleksandrę Rozmus. Wśród nagrodzonych znalazł się również pan Tomasz Kopeć – właściciel Dworku Eureka.

Była to już czwarta edycja projektu Arboretum Inspiruje, a druga, która koncentrowała się na zagadnieniu wymierania pszczół.

GP1, PM