Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Przedsiębiorco - pamiętaj o umowie na odbiór odpadów!
17-11-2015

Prowadzisz działalność gospodarczą i jesteś wytwórcą odpadów komunalnych oraz odpadów innych niż komunalne? Pamiętaj, że zobowiązany jesteś posiadać umowę na odbiór odpadów komunalnych z jednostką odbierającą odpady komunalne, posiadającą wpis do rejestru działalności regulowanej, który prowadzony jest przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic – (na zasadzie wolnego wyboru). Należy również posiadać rachunki potwierdzające przekazywanie odpadów komunalnych uprawnionemu odbiorcy z określoną częstotliwością.

Jeśli jesteś wytwórcą odpadów innych niż komunalne powinieneś nimi gospodarować   zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy Prawo ochrony Środowiska - odpady należy przekazać uprawnionemu podmiotowi na podstawie karty przekazania odpadu w celu dalszego ich przetworzenia.

OS/UM, PM