Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
24-02-2016

17 marca, przeprowadzone zostaną kolejne gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czechowicach-Dziedzicach. Patronat nad Turniejem tradycyjnie objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Gospodarzem eliminacji w tym roku będzie Ochotnicza Straż Pożarna Dziedzice. Eliminacje przeprowadzone zostaną w małej sali strażnicy OSP Dziedzice, przy ul. Strażackiej 1, o godz. 10.00

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju może uczestniczyć młodzież szkolna z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, szkół gimnazjalnych - II kategoria i szkół ponad gimnazjalnych - III kategoria. Uczestnicy eliminacji będą walczyli o prawo reprezentowania Czechowic-Dziedzic, w poszczególnych kategoriach wiekowych, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju (eliminacje wojewódzkie i centralne). Eliminacje gminne wyłonią po jednym uczestniku w każdej kategorii wiekowej do udziału w eliminacjach powiatowych.

Zachęcamy młodzież szkolną naszej gminy do licznego udziału w eliminacjach, a chętnych prosimy zgłaszać się telefonicznie w terminie do 10 marca 2016 roku – nr tel. 609547533. Zwracamy się również z prośbą do grona pedagogicznego szkół naszej gminy o popularyzację tego zagadnienia wśród młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do udziału w turnieju.

Zbigniew Waloszczyk/ŁP