Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Nie ma zmiany bez wysiłku. Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową - edycja Czechowice-Dziedzice
24-02-2016

Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Wspólnotą Indywidualności Otwartych, zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Czechowice-Dziedzice.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy 18 marca. Start i zakończenie: Kościół pw. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. Wyprawę rozpocznie Msza Święta w kościele o godzinie 18.00. Po mszy spotkanie na parkingu i wyjście w drogę dookoła Jeziora Goczałkowickiego.

- Idziemy sami, w milczeniu, zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony- – przybliża ideę wydarzenia Sylwia Klimek-Karas z grupy biegowej RyTM, organizującej czechowicką edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 12 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. W różnych miejscach zostały stworzone rejony EDK. Dotychczas najbliższy był w Bielsku-Białej. W tym roku po raz szósty w kilkuset miejscach w całej Polsce wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tylko w woj. Śląskim na uczestników czeka 11 tras do wyboru.

W tym roku zorganizowanie edycji czechowickiej podjęli Dariusz Pamuła oraz Robert Gawlak w ramach grupy Rozbiegamy to Miasto Czechowice-Dziedzice.

- Oto trasa którą przygotowuję dla Was na Ekstremalną Drogę Krzyżową Czechowice 2016. Sprawdziłem ją w nocy, sam i mam niesamowite wrażenia. Trasa długa, owszem, ale o to chodzi. To nie jest trasa dla mięczaków. Trasa poprowadzona w najpiękniejszych, odludnych i dzikich okolicach Jeziora Goczałkowickiego – mówi Darek po przejściu całości trasy.

Przygotowana trasa to ponad 65 kilometrów – najdłuższa trasa na Śląsku. Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronach: www.edk.org.pl oraz https://www.facebook.com/CZECHOWICE.EDK/

RyTM/ŁP