Niedziela, 19.05.2024

Turniej piłki nożnej w Zabrzegu. Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
13-06-2016
13-06-2016

W sobotę 11 czerwca na stadionie klubu sportowego LKS Sokół Zabrzeg odbył się turniej piłkarski dzieci. Najmłodsi zawodnicy z Zabrzega i sąsiednich miejscowości rywalizowali na murawie zabrzeskiego boiska o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn. Młodzi piłkarze zostali podzieleni przez organizatorów na dwie grupy wiekowe, po to aby dać równe szanse wszystkim startującym zawodnikom i drużynom.

Końcowa punktacja:

Grupa - I (rocznik 2006 - 2007)

• 1 - Bestwinka
  • 2 - Mazańcowice
  • 3 - LKS Sokół Zabrzeg I
  • 4 - LKS Sokół Zabrzeg II

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Bartek Bieroński, a najlepszym bramkarzem okazał się Sebastian Zając.

Grupa - II (rocznik 2004 - 2005)

• 1 - Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
  • 2 - LKS Sokół Zabrzeg I
  • 3 - Przełom Kaniów
  • 4 - LKS Sokół Zabrzeg II

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Jan Waliczek, a za najlepszego bramkarza uznano Macieja Iwasiów.

Dyplomy oraz puchary zwycięzcom wręczali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, radny miejski Krzysztof Jarczok oraz sołtys Zabrzega Andrzej Puskarczyk.

Burmistrz Marian Błachut podziękował wszystkim drużynom za udział w tej pięknej imprezie. Zwycięzcom pogratulował zaś sukcesu.

Organizatorami turnieju oraz fundatorami nagród byli: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, radny Krzysztof Jarczok oraz Zarząd LKS „Sokół” Zabrzeg.

Jacek Tomaszczyk, ŁP