Niedziela, 19.05.2024

Spotkanie po latach w Czechowicach-Dziedzicach… Kajakarze znowu razem
14-06-2016
14-06-2016

Wspaniałym przeżyciem dla uczestników było spotkanie kajakarzy Klubu Sportowego „Górnik ” Czechowice-Dziedzice. Spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt byłych zawodniczek i zawodników, którzy niejednokrotnie nie widzieli się średnio 30-40 lat. Trudno było się nie wzruszyć i otrzeć łzę, wspominając czasy młodości…

Przez kilka miesięcy trwały poszukiwania byłych zawodników klubu rozproszonych po kraju i za granicą po zakończeniu swoich karier zawodniczych. Udało się dotrzeć do bardzo wielu, chociaż niektórzy ze względów logistycznych (obecnie mieszkańcy USA, Kanady, Niemiec) nie mogli dotrzeć do Czechowic-Dziedzic w tym terminie.

Wśród przybyłych na spotkanie sportowców byli olimpijczycy, mistrzowie Europy, świata, wielokrotni mistrzowie Polski, reprezentanci kraju. Wszyscy zgodnie wracali do wspomnień z okresu świetności klubu, który dla naszego czechowickiego środowiska był wspaniałą wizytówką.

Zaproszeni goście, przedstawiciele Polskiego Związku Kajakowego w Warszawie – prezes Tadeusz Wróblewski , Śląskiego Związku Kajakowego w Katowicach - prezes Czesław Górka, odznaczyli sportowców i trenerów honorowymi złotymi Odznakami PZK, a Burmistrz Marian Błachut wręczył wyróżnionym upominki.

W sympatycznej, sportowej atmosferze, przez kilka godzin trwały niekończące się rozmowy i przeglądanie przyniesionych fotografii. Wszyscy zgodnie ustalili, że kolejne spotkanie odbędzie się już za rok. Nasunęła się też refleksja, aby może przy tej okazji zorganizować obchody 80. Rocznicy powstania KS „Górnik” Czechowice-Dziedzice – klubu, który wpisał się na stałe w historię naszego miasta.

Joanna Pielech, ŁP