Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Sukces regionalistów z „Twardowskiego”
15-06-2016
15-06-2016

9 czerwca w Koszęcinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…- Jan Paweł II. Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego już po raz 5 awansowało do finału tej prestiżowej rywalizacji, zawsze plasując się w pierwszej piątce szkół województwa śląskiego

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" uczniowie z 15 szkół i przedszkoli prezentowali realizację wyznaczonych zadań z kręgu tematycznego Region-Ludzie-Dziedzictwo, bo taki był temat tej edycji konkursu. Rywalizując w grupie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych reprezentacja „Twardowskiego”, zajęła II miejsce, ulegając drużynie ponadgimnazjalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej.

W potyczkach na scenie zaprezentowaliśmy muzyczną opowieść o rodzie Kotulińskich oraz, w drugim zadaniu, scenkę z dziejów rodu hrabiów Renardów.

Gra terenowa obejmowała 5 zadań tematycznie związanych z Pałacem w Koszęcinie i historią Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Emocjonujący dzień dostarczył wielu wrażeń związanych z udziałem w konkursie i możliwością poznania regionalnych historii opowiadanych przez rywalizujące szkoły.

Dyplomy wręczyli uczestnikom Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty i Mariusz Trepka – wicewojewoda śląski, a dzień w Koszęcinie zakończył się pięknym koncertem Zespołu "Śląsk".

W tym roku szkolnym konkursową drużynę stanowili: Sandra Kwiczala, Emilia Sładczyk, Paulina Paszek, Anna Pietryka oraz Jakub Kopeć i Bartosz Tonderski.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczycieli edukacji regionalnej i muzyki.

GP1, PM