Pracowity czerwiec i grad medali. Czechowiccy kajakarze zasłużyli na wakacje
grafika
07-07-2017
12
07-07-2017

W ciągu minionego miesiąca kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice wzięli udział w 8 regatach, w których wywalczyli łącznie ponad 70 medali.

• 3 czerwca na tyskim jeziorze Paprocany kajakarze brali udział w regatach z okazji Dnia Dziecka. Wywalczyli 10 medali, w tym 5 złotych. W punktacji klubowej nasza drużyna zajęła 3 miejsce na 9 startujących ekip.
  • 2-4 czerwca Belgrad - Serbia. W zawodach Pucharu Świata w Kajakarstwie nie zabrakło Marcina Grzybowskiego, który razem ze swoim partnerem Piotrem Kuletą startował w konkurencji C2 1000m. Czechowicka osada osiągnęła czas 3:34.796. Pozwoliło im znaleźć się na wysokiej, 6 pozycji w finale A.
  • 9-11 czerwca na torze regatowym Brdyujście odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Czechowiccy kajakarze wywalczyli na nich brązowy medal w osadzie K-4 1000m (Dawid Byrdek, Piotrek Morawski, Adrian Kulig, Wojtek Pilarz).
  • 17 Czerwca Puchar Młodego Olimpijczyka w Nowym Chechle, grupa dzieci i młodzików startowała na dystansie 200m w K1 i K2. Zdobyli 7 medali. Na tych regatach odbyła się też konkurencja dla dzieci z rodzicami na kajaku turystycznym. MKS reprezentowało najwięcej osad, które zdobyły 5 medali.
  • 22-25.06 Belgrad - Serbia, Piotr Morawski zajął 7 miejsce w finale K4 1000m.
  • 24.06 regaty młodzików i dzieci w Katowicach "Festiwal sportów wodnych". Nasi zawodnicy zdobyli 20 medali, w tym 7 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
  • 0.06-2.07 w Ponte de Lima - Portugalia, Mateusz Borgieł (obecnie AZS Politechnika Opole) zdobył srebrny medal w C1 młodzieżowców na Mistrzostwach Europy w Maratonie . Wygrał jego kolega kadrowy Patryk Gluza. W konkurencji C2 Seniorów Mateusz wraz z partnerem z osady Patrykiem Gluza wywalczyli 4 miejsce.
  • 1.07 Mistrzostwa Śląska – Katowice, czechowiccy kajakarze zdobyli 26 medali. W klasyfikacji medalowej zawodnicy MKS-u zdobyli 1 miejsce wyprzedzając UKS Olimpijczyk Nowe Chechło oraz MOSM Tychy. To absolutny, jak dotychczas rekord, zarówno jeśli chodzi o liczbę zdobytych medali jak i startujących w regatach zawodników.