Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Ligota się bawiła. Ligota Folk 2017 za nami
10-07-2017

Mieszkańcy Sołectwa Ligota i ich goście wyśmienicie bawili się podczas tegorocznej edycji „Ligoty Folk”. W sobotę 8 lipca organizatorzy sołeckiej imprezy w Ligocie nie mogli narzekać ani na pogodę, ani na frekwencję.

Gwiazdą tegorocznej edycji „Ligoty Folk” była znana i lubiana grupa „Baciary”, w której repertuarze od 15 lat znajdują się utwory łączące elementy muzyki rozrywkowej, nawet rockowej, z charakterystyczną podhalańską nutą oraz góralską gwarą.

Zanim jednak sceną zawładnął zespół "Baciary", przed tłumnie zgromadzoną w Ligocie publicznością wystąpili: Zespół Regionalny „Zabrzeg” oraz goszcząca w naszej gminie włoska grupa folklorystyczna „Compagnia Il Cilindro” z Cortony – partnerskiego miasta Czechowic-Dziedzic. Z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiki spotkał się zwłaszcza wspólny występ obu zespołów, w czasie którego jedni drugich uczyli swoich regionalnych tańców.

Ostatnim akcentem sobotniej imprezy w Ligocie była zabawa taneczna z zespołem „Eventualni”.