Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Czechowiccy kajakarze podsumowali sezon. Zdobyli 140 medali!
02-11-2017
02-11-2017

27 października, w Klubie Muzycznym „Chacharnia” w Czechowicach-Dziedzicach, odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu kajakowego 2017, na którym można było posłuchać o sukcesach czechowickich kajakarzy. Gościem spotkania był Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Ten rok obfitował w wyjątkowe wyniki i w rekordową ilość medali, jaką zdobyli zawodnicy na przestrzeni kilku miesięcy startów w różnych regatach, a to wszytko głównie dzięki ciężkiej i solidnej pracy, a także większej ilości trenujących i biorących udział w rywalizacji młodych sportowców.

Podopieczni MKS-u Czechowice-Dziedzice zdobyli w ciągu tegorocznego sezonu 140 medali, w tym:

• 1 srebrny medal Mistrzostw Świata Seniorów
  • 1 złoty medal Mistrzostw Europy Seniorów
  • 1 srebrny medal Pucharu Nadziei Olimpijskich
  • 15 medali Mistrzostw Polski
  • 35 medali Mistrzostw Śląska
  • 5 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz
  • 84 medale regat wojewódzkich i ogólnopolskich.

Podczas gali nagrodzeni zostali:

• Marcin Grzybowski - złoty medalista mistrzostw Europy i srebrny medalista mistrzostw Świata w konkurencji C4 na dystansie 1000m, dwukrotny mistrz oraz vice mistrz Polski.
  • Piotr Morawski – sześciokrotny medalista 1x złoto, 3x srebro, 2x brąz; zdobywca VII miejsca na mistrzostwach Europy juniorów w K4 1000m
  • Dawid Byrdek – czterokrotny medalista - 1x złoto, 2x srebro, 1x brąz
  • Wojciech Pilarz – czterokrotny medalista - 3x srebro, 1x brąz, srebrny medalista Pucharu Nadziei Olimpijskich w K1 200m
  • Adrian Kulig – dwukrotny medalista 1x srebro, 1x brąz
  • Dawid Janusz – złoty medalista mistrzostw Polski, czterokrotny złoty medalista mistrzostw Śląska, dwukrotny złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
  • Igor Drewniak – srebrny medalista MP, trzykrotny medalista mistrzostw śląska 2x złoto, 1x srebro; dwukrotny złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
  • Jan Paszek - srebrny medalista MP, dwukrotny medalista mistrzostw śląska - 1x złoto, 1x srebro; dwukrotny złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
  • Dominik Starowicz – zdobywca 2x 6 i 7 miejsca na MP, dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Śląska

Kolejni wyróżnieni zawodnicy to medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Śląska:

• Sandra Brandys – 2x brąz mistrzostw Śląska
  • Natalia Grzechnik – złoto MMM, brąz mŚl
  • Dominika Piwko – złoto MMM, brąz mśl
  • Julia Czech – złoto MMM
  • Wioletta Kupczewska – złoto MMM, złoto mśl
  • Kacper Bąk- złoto MMM, srebro mŚl
  • Oliwier Kluka – brąz MMM, brąz mŚl
  • Mateusz Klimczak – brąz MMM
  • Jonatan Borgieł – brąz MMM
  • Bartosz Wizner – brąz MMM
  • Kacper Grzechnik – 2x brąz mŚl
  • Julia Firganek – 1x złoto, 1x srebro MŚl
  • Kacper Byrdek – 1x złoto, 1x brąz MŚl
  • Patryk Stanoch – 1x srebro, 1x brąz MŚl
  • Anna Przybyła – 2x brąz MŚl
  • Jagoda Firganek – brąz MŚl
  • Dawid Kluka – brąz MŚl
  • Michał Klimczak – brąz MŚl

Nie można również zapomnieć o najmłodszej grupie naszych początkujących sportowców: Konrad Pęcikiewicz, Matusz Skotnicki, Bartosz Witoszek, Kamila Pęcikiewicz, Maja Żaczek, Nikola Kufel, Kacper Wala, Łukasz Mazur, Nikodem Borgieł, Paulina Kufel, Samuel Borgieł.

Specjalne podziękowania popłynęły do darczyńców za wsparcie finansowe naszej sekcji, bo z Ich pomocą możemy osiągać coraz więcej. Przy okazji podziękowań głos zabrali również zawodnicy i trenerzy, dziękując m.in. sponsorom i rodzicom. Trenerzy zostali obdarowani upominkami i kwiatami, a o artystyczną cześć spotkania zadbał zespół Three Generations.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek , Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, Dyrektor MOSIR Czechowice Paweł Łękawa, Dyrektor POPP-Art Wanda Gryboś-Sznel, Dyrektor COS Szczyrk Grzegorz Kotowicz i Dyrektor COS Zakopane Sebastian Danikiewicz oraz Prezes Śląskiego Związku Kajakowego Czesław Górka.

Na gali gościliśmy także Justynę Iskrzycką i Paulinę Paszek- czechowiczanki, mistrzynie Świata w kategorii u-23, oraz brązowe medalistki Mistrzostw Świata seniorów z tego roku, które razem z nami mogły świętować sukcesy czechowickich kajaków.

Obecnie klub liczy 50 zawodników, którzy kolejny sezon mają nadzieję zacząć w dużo lepszych warunkach. Właśnie ruszyła budowa nowoczesnego zaplecza kajakowego z szatniami, prysznicami i miejscem na sprzęt, którego teraz brakuje. Wierzymy w to, że dzięki nowoczesnej infrastrukturze przyciągniemy do sportu jeszcze więcej dzieci i młodzieży, aby każdy miał szanse zacząć swoją przygodę z kajakarstwem .

MKS, ŁP