Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

XXVI Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. Relacja filmowa
14-11-2017

Uroczystym obchodom Święta Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach towarzyszył tradycyjny Bieg Niepodległości, w którym, na klasycznym dystansie 10 kilometrów wystartowało blisko 600 biegaczy.

Czechowicki Bieg Niepodległości, odbywający się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, wystartował o godzinie 13.00, ze stadionu miejskiego MOSiR. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi, oddającymi klimat Święta Niepodległości, medalami. W 26. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - największej takiej imprezie tego dnia na Śląsku – zwyciężył ubiegłoroczny triumfator Rafał Formicki z Zawiercia. Wśród pań najlepsza była Anna Janko z Żor. Wcześniej, o godzinie 10.00, na stadionie miejskim MOSiR przeprowadzone zostały zawody biegowe dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach.

Biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości – w tym roku była to już 26. edycja – do roku 2014 odbywały się w naszym mieście na dystansie około 3,5 kilometra i bez pomiaru czasu. Dwa lata temu, czechowicki Bieg Niepodległości po raz pierwszy przeprowadzony został na dokładnie zmierzonej trasie o długości 10 tysięcy metrów, zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. W krótkim czasie, dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z pasjonatami biegania z grupy RyTM (Rozbiegamy To Miasto), czechowicki Bieg Niepodległości stał się najbardziej popularną tego typu imprezą w regionie, odbywającą się tego dnia.

Relację z biegu i wyniki znajdziecie na stronie MOSiR