Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Świątecznie w Czechowicach-Dziedzicach. Nowe oświetlenie i druga szopka betlejemska
22-12-2017
22-12-2017

Choć aura daleka jest od zimowej, a prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada dalsze ocieplenie, o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia przypominają nam świąteczne dekoracje.

Jak co roku, na Placu Jana Pawła II, gdzie tradycyjnie zamontowano świetlną „fontannę” oraz iluminacje na drzewach, stanęła choinka. Okazałe drzewko – jodłę - przekazali Gminie Czechowice-Dziedzice nieodpłatnie Państwo Nowakowie z Osiedla Tomaszówka, za co serdecznie dziękujemy. Świąteczne iluminacje pojawiły się również w wielu innych miejscach Czechowic-Dziedzic, głównie na latarniach ulicznego oświetlenia oraz skwerach i rondach.

Większość z tych, wprowadzających świąteczny nastrój dekoracji, mieszkańcom naszego miasta jest już znana. Są jednak i nowości. Wśród nich, druga już betlejemska szopka, która stanęła w Parku na Północy. Obie szopki – i ta na Placu Jana Pawła II i bliźniacza z Parku na Północy – podobają się zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom miasta. Nowe elementy świątecznego oświetlenia pojawiły się również w samym mieście (ulica Kolejowa) oraz na terenie sołectw.

Z roku na rok świąteczna dekoracja Czechowic-Dziedzic staje się coraz bardziej okazała, co doceniają nie tylko mieszkańcy, ale i odwiedzający nasze miasto goście. Przypominamy, że montowane w Czechowicach-Dziedzicach instalacje, to nowoczesne, powstałe w oparciu o technologię LED rozwiązania, które są maksymalnie energooszczędne, a co za tym idzie tanie w eksploatacji.