Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie
28-12-2017

Od 1 stycznia 2018 roku w Gminie Czechowice-Dziedzice obowiązywać będą nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W przypadku gdy mieszkańcy zbierają na terenie swojej posesji odpady w sposób selektywny wówczas stawka będzie wynosić  11,00 zł od osoby. Jeżeli odpady nie będą zbierane w sposób selektywny to stawka opłaty wynosić będzie 25,00 zł od osoby.

Wysokość nowej miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostanie doręczone na adres każdego właściciela nieruchomości w zawiadomieniu o zmianie stawki zgodnie z informacją i indywidualnym wyliczeniem.

W związku z powyższą zmianą stawek opłaty nie ma potrzeby składania nowej deklaracji.

Opłata winna być wnoszona na dotychczasowy indywidualny numer rachunku bankowego.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są odbierane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, winny być uiszczane bez osobnego wezwania przez właścicieli nieruchomości w następujących terminach:

• za styczeń i luty - do 20 lutego,
  • za marzec i kwiecień - do 20 kwietnia,
  • za maj i czerwiec - do 20 czerwca,
  • za lipiec i sierpień - do 20 sierpnia,
  • za wrzesień i październik - do 20 października,
  • za listopad i grudzień - do 15 grudnia.

Należy pamiętać, że opłaty należy uiszczać co dwa miesiące w wysokości dwukrotnej kwoty miesięcznej opłaty.

Wpłat można również dokonywać gotówką w kasie Urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu - w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach od 7:30-15:30, w czwartki od 7:30 do 17:30, w piątki od 7:30 do 13:30.

W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

OS/UM, PM